Погледнете како хавајската секс бомба дојде до победа на Ултимејт фајтер (ВИДЕО)

78

Седмата епизода од 26-тата сезона на Ултимејт фајтер ја донесе првата борба на Рејчел Остович, хавајската воинка чија изведба машката публика, од очигледни причини, со нетрпение се очекуваше. И таа не ги разочара, а со победата со прекин заврши меѓу осумте најдобри.

Епизода почнува со посетата Дана Вајт на Ултимејт фајтер куќата во која се сместени воинките за време на снимањето на емисијата (второто видео под текстот), со цел да им ја подигне самодовербата и уште еднаш да им потврди колку може добијат со квалитетни изведби, но и самиот да изјави колку е возбуден со воведување на новата категорија, која дебитира токму со ова шоу, кое ќе ја донесе првата шампионка во 57 килограми.

После тоа епизодата е посветена на седмата борба од првото коло, во која се сретнаа Рејчел Остович, борачка од Хаваите и досегашна членка на Инвикта промоцијата и Мелинда Фабијан, унгарска воинка, кој досега нема искуство на американска почва и е всушност, и покрај забележителните перформанси и резултати во Европа, на сите таму и беше непозната.

Рејчел Остович само велегвање во шоуто дигна голема прашина, во преден план на сметка на својот физички изглед, но во првите шест епизоди повеќе беше во позадина и не се истакнуваше. Поради тоа продукцијата квалитетно ја искористи „нејзината“ епизода и сите нејзини фанови може да бидат среќни што имаа можност уште подобро да ја запознаат. И за на крајот работата да биде потполна, Рејчел доминантно славеше во својата борба и се пласира во четвртфиналето. Таму ја чека најтешкиот можен испит поранешната шампионка на Инвикта во оваа категорија, Барб Нончак, која доминантно дојде до победа во првиот меч.

.