Погледнете ја прошталната борба на Петер Аертс (ВИДЕО)

Легендарниот Петер Аертс на 23 април во WFL (ВФЛ) во Алмере ја одработи прошталната борба.

46-годишниот трикратен победник и трикратен финалист на К-1 Гран при со одлука на судиите го победи Французинот Нордин Махидин. Постои многу голема веројатност дека „Дрвосечачот“, сепак, уште неколку пати ќе го видиме во арената.

https://youtu.be/hvaI2CBg1xc

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО