Погледнете го будењето на Оверем по нокаутот од Нгану (ВИДЕО)

Френсис Нагну со спектакуларен нокаут го совлада Алистар Оверем на коглавниот настан на УФЦ 218 што се одржа изминатиов викенд во Детроит, САД. На француско-камерунскиот горостас му требаше само нешто повеќе од една минута во првата рунда да го погоди со лево аперкат и буквално го подигне Холанѓанецот од подот.

Откако Оверем падна на партерот, Нганоу ја запечати победата со непотребен чекан удар, додека овој веќе беше во несвест.

Погледнете ги интересните кадри од будењето на Оверем откако го претрпе 11 нокаут во кариерата.

https://youtu.be/r6UzNQVlBKA

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО