Погледнете ги скечевите на Ронда Русеј од „Saturday Night Live“ (ВИДЕО)

ronda saturdaynl skecevi

Ронда Русеј е првиот ММА борец кој гостуваше во „Saturday Night Live“, американско хумористично шоу кое се емитува од 1975 година.

На Русеј, како гостинка, и се придружи Селена Гомез.

Во воведниот монолг Ронда и ја честиташе победата на Холи Холм.

https://youtu.be/BIZ9zOJ8xPQ

https://youtu.be/jhz862KOstA

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО