По нокаутот стана и славеше победа! (ВИДЕО)

28

Шпанскиот кикбоксер Хозе Марија Куаведа стана хит на интернет, после реакцијата на еден брутален нокдаун.

Во Франција се случи настан кој се вика „Битка за Сан Рафаел“. Таму домаќинот Хаким Кетаиб го испрати Шпанецот на подот, а овој целосно „загубен“ од ударот, беше уверен дека победил и тоа пристојно си славеше.

Прво со дигнати раце тргна спрема соблекувалната, но брзо беше вратен во рингот, а во публиката беа поприлично збунети од реакцијата на Куаведа.