Петровец со пет први и две втори места во Тирана

Ivo Sandev

Натпреварувачите од таеквондо клубот Петровец имаа успешен викенд во Тирана, Албанија, на вториот „Дурес куп“, каде што освоија пет златни и два сребрени медали.

sandv 2

Иво Сандев, Филип Ивковски, Леотрим Ливорека, Дарко Величковски и Викторија Радомировска беа најдобри во своите категории, додека Дамјан Богдановски и Сара Керими мораа да се задоволат со вторите позиции.

Vikkto

ТК Петровец во вкупниот пласман е трет.

На турнирот имало околу 200 натпреварувачи од Албанија, Црна Гора, Косово и Македонија.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО