ВКФ: Карате олимписка промоција (ВИДЕО)

atrakicija

Светската карате федерација (ВКФ) ја продолжува кампањата за каратето да стане олимписки спорт 2020 година на Олимписките игри во Токио, Јапонија. Нормално, ова се прави во соработка со Јапонската карате федерација и Олимпискиот комитет на Јапонија. Претседателот на ВКФ, Антонио Еспиноз, е во постојан контакт и обиколка на национаните и континенталните федерации, но и со владите и олимписките комитети.

ВКФ направи промотивно видео за каратето на ОИ.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО