Петар Спасеновски е петти на Премиер лигата во Дубаи

137

Петар Спасеновски го освои петото место на Карате 1 Премиер лигата во Дубаи откако во борбата за бронзениот медал загуби од Французинот Фарук Абделселем 0-4.

Ова беше голема шанса за Спасеновски да освои медал на Премиер лигата, но по она што го прикажа може да сметаме дека во нардните настапи ќе се закити со одличје.   

-84 кг
Петар Спасеновски – Камран Мадани (САД) 4-3
Петар Спасеновски –Робин Ретенбахер (Австрија) 1-0
Петар Спасеновски –  Чун-Веи Ву (Тајван) 7-1
Полуфинале
Петар Спасеновски – Данијар Јулдашев (Казахстан) 0-6
За бронза
Петар Спасеновски – Фарук Абделселем (Франција) 0-4