Патар Јан и Малихин му подарија автомобил на својот тренер

Борецот на клубот „Архангел Михаил“ Петар Јан (16-3) и уште еден врвен руски борец Анатоли Малихин (11-0) го почестија својот тренер со нов автомобил.

Тие го воодушевија Џон Хачинсон, кој ги тренира во Тајгер мај тај во Тајланд. Јан и Малихин избраа Форд Ренџер за да му се заблагодарат на Хачинсон.

Во моментов Јан е во Тајланд каде се подготвува за борбата со американскиот претставник Шон О’Мели. Борците ќе се сретнат на турнирот на УФЦ 280, кој ќе се одржи ноќта меѓу 22 и 23 октомври во Абу Даби.

Во последната борба која се одржа на турнирот УФЦ 273 Петар се сретна со Американецот Алџамејн Стерлинг. Борбата заврши со поделена победа за претставникот на САД. Така Стерлинг го одбрани шампионскиот појас во бантам категорија.

Малихин е привремен шампион во тешка категорија на азиската организација ОНЕ Чемпионшип.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Hutchinson (@johnboyboxing)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО