Паркер го победи Фјури и ја одбрани ВБО титулата во тешка категорија (ВИДЕО)

52

Џозеф Паркер (24-0, 18 КО) во Манчестер по втор пат ја одбрани шампионската титула во тешка категорија на ВБО.

25-годишниот Новзеландец со мноизнска одлука му го нанесе првиот пораз на две години помладиот Хјуи Фјури (20-1, 10 КО).

Судиите мечот го бодуваа 114-114, 118-110, 118-110.

https://youtu.be/dtt7jFfzRhQ

.