Пакијао подготвува своја песна за мечот со Мејведер (ВИДЕО)

manny-pacuqiao-win

Подготовките за мечот меѓу Мани Пакијао и Флојд Мејведер течат со полна пареа. 

Откако веќе „Пакман“ покажа дека започнал со тренинзи, тој одвои време и за другата важна работа – песната со која ќе излезе во рингот.

 Филипинецот изјави дека ќе направи големо шоу со појавата и ќе сними сопствена песна за излегувањето.

Во моментов тој ја снима песната „Lalaban Ako Para sa Pilipino“ , што во превод значи „Се борам за Филипините“.

http://youtu.be/yV6HKrC-d48

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО