ОВА МОРА ДА СЕ ВИДИ: Танцот што заврши со „заспивање“! (ВИДЕО)

Uzzy

Самодовербата е како наводнување растенија. Ако им налеете премногу вода, ќе овенат. Ако е премалку вода, ќе овенат.

Слободно може да се каже дека Узи премногу „премногу го налеа“ неговото растение. Со премногу доверба понекогаш доаѓа и потценувањето на противникот, а тоа често, како бумеранг , ви се враќа и ви се удира од главата.

Непоразениот Ешли Секстон е боксер кој го нокаутираше Усман Ахмед, но веројатно не е ни приближно толку добар танчер како Узи. Усман е боксер кој настапува под британскиот знаме и не се бори во тешка категорија (ако помисливте на тоа), туку во супер перолесна категорија.

Википедија наведува дека Узи е Пакистанец, роден во 1981 година, а тој беше предизвикувач на шампионот на Првенството на британските мајстори, Англија , Велика Британија и Комонвелтот во супер перолесна категорија. Скорот му е 16-7-1, со 0 нокаути.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО