Отворен тренинг на Васил Ломаченко пред борбата со Ригондо (ВИДЕО)

Васил Ломаченко (9-1, 7 КО) на 9 декември во Њујорк по четврти пат ја брани светската титула на ВБО во супер перолесна категорија.

29-годишниот Украинец се бори против осум години постариот Гилермо Ригондо (17-0-1 НЦ, 11 КО), шампион во супер бантам на ВБА кој за овој меч се подига за две тежински категории.

И двајцата се двократни олимписки победници.

Хај -теч имаше тренинг сесија пред претставниците на медиумите пред битката во Театарот Медисон сквер гарден.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО