Откриени плановите на Хабиб

Поранешниот тренер на Хабиб Нурмагомедов Хавиер Мендез ги коментираше плановите на легендарниот борец.

„Хабиб никогаш не рекол дека нема да тренира деца. Едноставно, повеќе нема да биде втор, бидејќи за него семејството е на прво место. Ако времето дозволи, Хабиб ќе им помогне на децата. Никогаш не кажа дека заминува засекогаш, за разлика од времето кога беше во борби“, изјави фитнес тренерот на АКА, Хавиер Мендез.

Дагестанецот се повлече од активните борби откако го победи Џастин Гејџи на УФЦ 254 во октомври 2020 година. Орелот има 29 победи и е без пораз, а многу борци го сметаат за најголем во историјата. Во УФЦ забележа 13 последователни победи и се изедначи со достигнувањата на Жорж Сент Пјер, Џон Џонс, Макс Халовеј и Демитриус Џонсон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО