Орландо Санчез починал од предозирање со фентанил и метамфетамин

Откриена е причината за смртта на БЏЏ легендата Орландо Санчез.

БЏЏ заедницата ја доживеа загубата на АДЦЦ (ADCC) шампионот Орландо Санчез минатиот декември. Тој почина на 40-годишна возраст. Причината за смртта не беше објавена во тоа време, но беше откриена дури сега, неколку месеци подоцна.

Според неодамнешниот извештај од медицинскиот преглед на округот Лос Анџелес, иконата на Грејси Бара починал од случајно предозирање со фентанил и метамфетамин на 15 декември 2022 година. Санчез зад себе остави сопруга и три деца.

Роден на 5 февруари 1982 година Санчез експериментираше со широк спектар на спортови. Играјќи американски фудбал на колеџ, калифорниецот дозволи дрогата и алкохолот да играат голема улога во неговите 20-ти.

Во 2015 година Санчез го достигна врвот на спортот со неговата АДЦЦ шампионска победа над 99 кг против Џаред Дроп. Во текот на неговата кариера Санчез се залагаше за свесност за менталното здравје меѓу спортистите и навивачите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО