Нурмагомедов тврди дека Мек Грегор прднал во интервју (ВИДЕО)

Познатиот ММА борец Конор Мек Грегор стана мета на потсмев поради хумористичен инцидент за време на интервјуто со Ариел Хелвани.

Се одржа во Блек форџ инн во Даблин, Ирска, интервјуто опфати различни теми. Двајцата разговараа за идните планови на Мек Грегор. Додека фановите на Конор беа среќни да го видат интервјуто, неговите мразители беа исклучително забавни.

Краток клип споделен од Абубакар Нурмагомедов (братучедот на Хабиб Нурмагомедов) покажува дека Конор наводно прди за време на интервјуто. Нурмагомедов исто така се потсмеваше на Ирецот, потишувајќи го видеото: „Конор Мекфартер“

Расправијата меѓу Абубакар и Мек Грегор произлегува од неславната борба меѓу Ирецот и Хабиб. Абубакар беше вклучен во инцидентот кога Хабиб скокна во толпата, а Мек Грегор беше нападнат од соборците на Нурмагомедов, меѓу кои беше и Абубакар.

За време на инцидентот Абубакар и Мек Грегор си разменија удари во кафезот пред да бидат разделени. Како резултат на неговата вмешаност во хаосот доби едногодишна забрана од Државната спортска комисија на Невада и беше казнет со 25.000 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО