О’Мели ќе се бори со Паива на УФЦ 269

УФЦ го финализира големиот судир во петел категорија. Ветувачкиот борец Шон О’Мели ќе влезе во кафезот со Раулан Паива.

Натпреварот се подготвува за гала вечерта на УФЦ 269.

Настанот ќе се одржи на 11 декември, а местото на настанот ќе биде дополнително објавено. Најверојатно тоа ќе биде Лас Вегас.

О’Мели ќе се обиде да ја забележи седмата победа во најпопуларниот синџир на ММА. Има пораз во кариерата.

Бразилецот Паива има 21-3. Моментално е во серија од три последователни победи.

Од претходно е познато дека УФЦ 269 ќе биде домаќин на уште еден интересен меч – Доминик Круз против Педро Муњоз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО