Омар Факиќ загуби од Стојанов од Бугарија на СП во самбо (ВИДЕО)

Светското првенство во самбо заврши и за Омар Факиќ загуби од Стојан Стојанов од Бугарија во спорт самбо за кадети над 87 килограми.

Стојанов беше надмоќен во мечот со нашиот репрезентативец, так што со две соборување дојде до 8-0 и прекин на борбата.

+ 87 кг Омар Факиќ – Стојан Стојанов (Бугарија) 0-8 прекин Р1

Борбата на Факиќ е на 29:00.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО