Нуров освои бронза на силниот турнир „Гран при Москва“ (ФОТО)

326

Бронза на силниот Меѓународен турнир во борење „Гран-при Москва – турнир на легионери“на нашиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров.

Борачот на Вардар во борбата за бронзениот медал го совлада турскиот борач Ибрахим Џивчи со 5-0.

Како што рековме и вчера, Нуров демонстрира добра форма пред Светското првенство во Србија. Очигледно стручната работа на Гајдар Гајдаров и нашиот олмпиец Могамед Ибрагимов вродува плод.

Ipon.mk