Олимписки и светски шампиони ќе настапат на „Македонскиот бисер“ во Кочани

Идниот викенд, 29 јуни, во Кочани ќе се одржи Меѓународниот турнир во борење „Македонски бисер“.

Бидејќи турнирот се одржува пред Олимписките игри во Париз, тоа е добра прилика за проверка на подготвенста на учесниците на Олимпијадата.

Како што дознаваме, на овогодишното издание на „Македонскиот бисер“ ќе настапат борачи од повеќе држави, а меѓу нив има олимписки, светски и европски шампиони.

Освен тоа, ќе настапат и најдобрите македонски борачи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО