Роберт Витакер: Конор Мек Грегор е пеколно богат! Нема потреба од тепачки

Поранешниот шампион во средна категорија на УФЦ, Роберт Витакер, изјави дека поранешниот шампион во две категории Конор Мек Грегор треба да се пензионира.

Потсетуваме дека на почетокот на месецов се дозна дека Мек Грегор се повлекува од борбата со Американецот Мајкл Чендлер. Тие требаше да се борат на УФЦ 303 кој е закажан за крајот на јуни во Лас Вегас.Беше објавено дека Конор се повлече поради здравствени проблеми. Нивната борба се очекува да биде презакажана за подоцна оваа година.

Витакер не гледа смисла „Озлогласениот“ да ја продолжи кариерата.

„Овој човек не треба да се бори. Не знам ни зошто се бори. Конор Мек Грегор е богат како пекол. Во битките треба да дадете се од себе, да ги концентрирате сите сили и енергија. Тоа е жртва што ве троши целиот. А тој го знае тоа подобро од кој било“, рече Витакер на Јутјуб каналот Њујорк пост спортс.

Витакер се враќа овој викенд за да се бори со Икрам Алискеров во Ријад, Саудиска Арабија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Whittaker (@robwhittakermma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО