Одличниот Криклија со три нокаути го освои белградскиот К-1 Гранд при (ВИДЕО)

roman-kriklija

Роман Криклија на почетокот на оваа недела го замени Игор Бугаенко Европскиот К-1 Гранд при до 95 килограми во Белград.
Украинецот кој последен влезе на турнирот на крајот го освои забележувајќи ги сите три нокаути со колена.

Прво во четвртфиналето го елиминира Бахрудин Махмиќ од Босна и Херцеговина, потоа во полуфиналето Германецот Ату Касапис и во финалето Фабио Кваси, кој во првиот круг го порази Младен Кујунџиќ, а во полузавршницата домашниот претставник Муртезиќ.

ВИДЕО.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО