Одбројување за Вјалдер-Ортиз 2 (ВИДЕО)

26

Дионтеј Вајлдер (41-0-1, 40 КО) на 23 ноември во реваншот со Луис Ортиз (31-1-2 НЦ, 26 КО) во Лас Вегас по 10-ти пат ја брани шампионската титула на ВБЦ во тешка категорија.

Во нивната прва борба во март 2018 година, 34-годишниот Американец славеше со нокаут во 10-тата рунда, но претходно Кубанецот успеа добро да го здрма.

Пред новиот судир објавено е „Одбројувањето/ Countdown“ во кое можете да ги видите Вајлдер и Ортиз како се подготвуваат за реваншот.