Објавен е постерот за УФЦ 290: Волкановски-Родригез

Го објавија постерот за настанот УФЦ 290 кој ќе се одржи на 8 јули во Лас Вегас.

На гала вечерта ќе има две борби за титулата. Во главната борба Александар Волкановски ќе ја брани неприкосновената титула. „Великиот“ се соочува со Јаир Родригез, кој ја носи привремената титула. Јаир е многу опасен борец кој сигурно ќе му донесе тешко време на Волкановски.

Во коглавната борба ќе гледаме трилогија за титулата во мува категорија. Брендон Морено го заложува појасот против Алесандре Пантоја. Пантоја во минатото успеа двапати да го победи Морено. Сега е време за трет судир, но овој пат е вклучена титулата.

Еве како изгледа мапата досега, како и постерот:

Главна карта
Александар Волкановски (в) – Јаир Родригез
Брендон Морено (в) – Александар Пантоја
Роберт Витакер – Диркус ду Плесис
Џалин Тарнер – Ден Хукер
Бо Никал – Тресеан Гор

Прелиминарни
Роби Лоуолер – Нико Прајс
Шон Брејди – Џек Дела Мадалена
Јазмин Јауреги – Дениз Гомес
Џими Крут – Алонзо Менифилд
Витор Петрино – Марцин Прачнио
Кристијан Родригез – Камерон Сајман
Шенон Рос – Хесус Сантос Агилар
Камуела Кирк – Естебан Рибовиц

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО