Нокаутот над Бадр Хари е нокаут на годината на Глори

Нокаутот над легендата Бадр Хари стана нокаут на годината на Глори. 37-годишната мароканска ѕвезда во септември загуби со нокаут од Аркадиуш Врожек по високиот удар.

Во нивната средба Хари доминираше. Три пати го нокаутира помладиот противник и беше на прагот на победата, но изненадувачки висок удар го фати неподготвен и го нокаутира. Бадр влезе во серија од 4 последователни порази и нема победа во последните 5 битки.

Хари последен пат го победи Исмаил Лондт пред речиси седум години во Чеченија. До денес, тој има рекордни 106-16-2-1 во кик боксот. Многу луѓе сакаат тој да престане да се бори, но Хари одбива да ја заврши кариерата.

Златното момче од Мороро инсистира на реванш со Врожек. Аркадиуш, пак, има скор од 14-5 во кик боксот и 3 последователни победи во серија. Ова беше најголемата победа во неговата кариера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО