Никогаш не видено во УФЦ: Кутлеба глумеше дека е здрман, судијата го прекина мечот, публиката го исвирка победникот (ВИДЕО)

УФЦ Фајт најт 169 на УФЦ во Норфолк го одбележа необичен меч во полутешка категорија меѓу Јон Кутелаба и Магомед Анкалаев. Рускиот борец избори победа со нокаут за само 38 секунди, иако противникот не заработи ниту еден вистински удар.

Магомед Акалаев. Битката беше еден од најочекуваните мечеви во Норфолк. Кутелаба се преправи дека разнишан по неколку не толку прецизни удари на Русинот. За да биде уште потеатрален, тој почна да гледа во друга насока, како да не знае што се случува. Ова го натера судијата Кевин Мекдоналд да го прекине мечот.

https://www.facebook.com/ESPNMMA/videos/474066240144757/

Кутелаба веднаш се врати во нормала и почна да протестира, но беше предоцна. По средбата, Анкалаев објави дека е подготвен да му даде реванш на својот ривал.

https://www.youtube.com/watch?v=GD1DjbpLPhI&feature=emb_logo
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО