Никита Крилов ги изнервира Американците извикувајќи – Русија! Русија!

Изминатиов викенд во Лас Вегас се одржа УФЦ Фајт најт 221 настанот.

Во борба од главната карта на вечерта видовме дуел во полутешка категорија меѓу Никита Крилов и Рајан Спан. Тие требаше да се сретнат пред две недели, но тогаш Крилов беше принуден да се повлече од борбата за прв пат во кариерата.

Рударот имал остра стомачна болка, за што ги обвини варените јајца што ги изел непосредно пред турнирот. Крилов и Спан приредија интересна пресметка во која публиката уживаше и не престана да го поддржува Спан.

Навивачите на трибините скандираа „САД! САД! На крајот, Никита ја искористи грешката на Спан и го натера да се предаде уште во првата рунда. Во наплив на емоции, Никита почна да вика „Русија! Русија!“, јасно ги изнервира навивачите кои молчеа по поразот на Рајан.

Крилов е отворен поддржувач на сепаратизмот во Донбас и изјави дека ако Народна Република Луганск некогаш добие меѓународно признавање како држава, тој ќе биде „прв во редот за пасош“.

Додека тренирал во Киев, Крилов носел униформа со руско знаме и покрај војната меѓу земјите. Ова доведе до негово исфрлање од теретана, при што членовите повикаа да се преземе акција против него. Набргу потоа се пресели во Москва.

Видео од тој момент:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО