Ники Холцкен славеше и во вториот настап за ОНЕ Чемпионшип (ВИДЕО)

Ники Холцкен беше успешен и во вториот настап за ОНЕ.

Откако во дебито во ноември го нокаутира Бразилецот Козма Александре, 35-годишниот поранешен шампион на Глори во Сингапур со едногласна одлука го победи мароканско-италијанскиот борец Мустафхо Хаид со едногласна одлука.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=5pEwCjXREAc

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО