Неверојатен нокаут на годината! (ВИДЕО)

nokaut-godine1-crop

На еден кик бокс меч во австралискиот град Њукасл, помеѓу, на прв поглед, двајца нерамноправни борци, a нивната видео снимка брзо се прошири низ светот.

Џонатан Туху е мај-тај борец, а тој во оваа битка беше значително понизок од својот противник во рингот. Но, тоа не го спречи да го совлада со еден од најдобрите и најатрактивните нокаути во последно време.

http://youtu.be/G-4w1sogoy0

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО