Ненад Пагонис со нокаут стигна до седмата победа

Ненад Пагонис (7-0, 5 КО) и седмиот професионален меч го боксирташе во Германија.

Непоразениот 30-годишен корузреаш со нокаут во петата рунда во Карлсруе го победи 39-годишниот Бјорн Блашке (11-9-1, 7 КО).

Пагонис како професионален боксер дебитираше во јануари 2016 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО