Нејт Дијаз излезе од прес-конференцијата со Масвидал: Бори сам со себе …

Нејт Дијаз ја заврши промоцијата на својот претстоен боксерски меч со Хорхе Масвидал, ја напушти последната станица од нивната турнеја.

Дијаз (21-13 ММА, 0-1 бокс) и Масвидал (35-17 ММА) беа на турнеја низ САД за да го промовираат нивниот претстоен реванш, боксерски меч што ќе се одржи на 1 јуни на Форумот во Лос Анџелес.

Двајцата првично се судрија за „БМФ титулата“ на Ултимејт фајтинг шампионатот на УФЦ 244 во ноември 2019 година. Хорхе Масвидал на крајот го доби тој меч со ТКО во втората рунда, ова откако му нанесе повеќе повреди на лицето на Нејт Дијаз.

За време на нивната последна прес-конференција, Дијаз јасно стави до знаење дека завршил со промовирањето на реваншот.

https://twitter.com/bjpenndotcom/status/1781517218515140872?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1781517218515140872%7Ctwgr%5E16af854ec265a9b5e8021f9eb6c2023344c76ff9%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dfd92ebbc52fc43fb98f69e50e7893c13schema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2Fbjpenndotcom%2Fstatus%2F17815172185151408723Fref_src3Dtwsrc255Etfw257Ctwcamp255Etweetembed257Ctwterm255E1781517218515140872257Ctwgr255Edf8262b88e3c6b39a468bd15bc7b81d6b000b49c257Ctwcon255Es1_c1026ref_url3Dhttps253A252F252Fwww.bjpenn.com252Fmma-news252Fnate-diaz252Fvideo-nate-diaz-walks-out-of-final-tour-stop-with-jorge-masvidal-square-off-with-yourself-mother-fker252Fimage%3D

„Завршив со сето ова срање! Ми се гади од сите овие муабети. Имам цел тим да претставувам. Не сакам да правам ништо такво, никогаш не сум сакал да правам ништо слично. Мајчина му на него и неговиот тим, брат, морам да одам“.

Нејт Дијаз го искористи микрофонот за последен пат за да ја сподели следнава понуда на „Гејмбред“:

„Бори се сам со себе, заебан“!

Дијаз последен пат се натпреваруваше во август минатата година, претрпувајќи пораз со едногласна одлука од Џејк Пол во боксерското деби. Пред тој неуспех, „Стоктон слугер“ забележа победа над Тони Фергусон на УФЦ 279.

Што се однесува до Хорхе Масвидал, „Гејмбред“ последен пат беше виден во акција на УФЦ 287, каде што претрпе пораз со едногласна одлука од Жилберт Барнс. Неуспехот беше четврти по ред за Масвидал, откако претходно претрпе порази од Колби Ковингтон и Камару Усман.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО