Објавено е видеото за 53-от „Златен гонг“ (ВИДЕО)

Објавено е видеото за 53.Меѓународен турнир „Златен гонг“ што ќе се одржи од 3 до 7 мај во Скопје во СЦ „Борис Трајковски“.

На ЕП се пријавени боксери од 20 држави. Од БФМ истакнуваат дека само репрезентациите на Индија, Казахстан и Јапонија треба да обезбедат визи и да се комплетрираат учесниците.

Според пријавите, треба да очекуваме силна конкуренција на Златниот гонг.

Четвртфиналните борби ќе се одржат на 4 мај, а полуфиналните на 5 мај, додека финалето е на 6 мај.

Златниот гонг е влезен во календарот на ЕУБЦ.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО