Навивач се извини што го провоцирал Арман Царукјан на УФЦ 300

Дана Вајт по УФЦ 300 изјави дека е загрижен поради тоа што компанијата ќе биде тужена од навивач вмешан во расправија со Арман Царукјан, но шефот на УФЦ очигледно може да биде мирен.

Тоа е затоа што навивачот, идентификуван како Обед Ардон, кој за Блади елбоу во понеделникот изјави дека нема намера да поднесе тужба против УФЦ по инцидентот.

„Нема да се судам. Никогаш не ми паѓаше на памет“, изјави Арден. „Мојата прва мисла беше, се надевам дека нема да ме избркаат“.

Ардон рече дека ударот на Царукјан ја промашил целта и објасни што се случило додека изразил жалење за неговите постапки.

„Би сакал да му се извинам на Арман што го испровоцирав влечејќи го“, рече Арден. „Тоа беше мојот прв пат да присуствувам на настан во живо на УФЦ и беше апсолутно неверојатно. Мило ми е што несреќата не беше толку лоша како што можеше да биде“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО