Натпреварувачка на БКФЦ ги покажа градите по победата (ВИДЕО)

Тај Емери дефинитивно ќе остане долго време во главите на љубителите на боксот со голи раце.

Австралиската боксерка забележа победа во првата рунда со TKO над Рунг-Арон Кунчаи на настанот БКФЦ во Бангкок пред само неколку часа.

Својата радост ја сподели со публиката – ги затресе градите на јажињата на рингот.

Крајот на борбата дојде откако Емери ја собори Кунчаи со силен десен аперкат и лево кроше. Ова беше прва победа за Емери во БКФЦ, бидејќи таа се натпреварува и во аматерска ММА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО