Насукава со акробатски нокаут влезе во полуфиналето на Ризин турнирот (ВИДЕО)

24

Теншин Насукава влезе за првпат влезе во рингот откако го загуби Флојд Мејведер на турнирот на Ризин во категоријата до 58 килограми во Токио.

Младата јапонска ѕвезда во четвртфиналето фантастичен удар во третата рунда од превртување го нокаутира Аргентинецот Федерик Ром.

Со оваа победа го подобри својот скор во кикбоксот на 29-0.

https://www.youtube.com/watch?v=BIT3pnRPJvA

.