„Наоми седи на ВЦ-то, нозете раширени, а Мајк ја пумпа како животно“!

Mike Tyson i Naomi Campbell

Светски познатиот модел, Наоми Кембел, била меѓу жените во животот на легендата на боксот, Мајк Тајсон. Ова го откри агентот и близок пријател на Тајсон – Рори Холовеј во својата нова книга .

Тој рече дека жените му го растуриле животот на боксерот. Ако не била слабоста кон нив, сега Тајсон требало да биде најголемиот боксер во светот.

Парот се запознал на забавата на Расел Симонс.

„Бев на збавата и ја работев вообичаената работа на дадилка и внимавав на Мајк да не влезе во проблеми. Погледнав во него, а тој разговарше со некоја девојка“, раскажа Холовеј.

naomi gola

„Морав два пати да погледнам за да се уверам дека не се лажам. Тогаш, највозбудлива личност беше Наоми Кембел. Беше дива и темпераментна со оние долги нозе.Ги држев нивните пијачки, бидејќи Мајк ми рече дека мора да отиде до ВЦ-то. Следната работа, Наоми тргна по него. Срање! Гостите тргнаа кон ВЦ-то, а јас на вртата и зборував:„Зафатено е“. Помина подолго време отколку што треба, а ситуацијата стануваше се понезгодна. На крај, ја  отворив врата и реков:„Мајк,  одиме“. Ја гледам Наоми. Седи на ВЦ-то, фустанот и беше подигнат, нозете раширени, а Мајк ја пумпаше како животно“.

Преземено од книгата на Рон Холовеј-„Taming The Best: The Undolt Story of Mike Tyson“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО