На Пејџ ван Зант и биле понудени 50.000 долари за парче коса

Поранешната ѕвезда на УФЦ, Пејџ ван Зант открива дека и биле понудени 50.000 долари на лично барање, а тоа не е како што мислите

Еден нејзин страствен обожавател направи дарежлива понуда од 50.000 долари да си ја потстриже косата и да му ја испрати по пошта. Сепак, Американката повеќе сакаше да ја одбие оваа примамлива понуда. Главно ова одбивање се должи на опсесивен страв дека разделбата со нејзината коса може да донесе непредвидено „проклетство“.

Оваа одлука не е само вкоренета во суеверие. Тоа ја одразува и емоционалната приврзаност која ВанЗант ја развила со нејзината коса. Пејџ гледала документарец за Американка која ја убила мајка си затоа што верувала дека ја маѓепсала откако ја користела нејзината менструална крв, која ја закопала во дворот.

Поддршката за одлуката на ВанЗант одекна во нејзиниот личен круг, особено од сопругот Остин Вандерфорд. ММА борецот на Белатор го поддржа нејзиниот избор. Оваа ситуација ја покажува важноста на личните граници дури и во услови на профитабилни понуди.

Во моментов, Пејџ заработува многу повеќе пари од своето голо тело на Онли фанс отколку од борбите. Таа го признава овој факт. До денес таа е под договор со БКФЦ, но одамна не била во рингот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО