ММА борец удри девојка по задникот, па доби суспензија (ВИДЕО)

Али Хеибати направи скандал во рингот пред почетокот на борбата против Аркади Оспијан кога ја клоцна девојката која ја најави првата рунда.

Девојката веднаш реагираше по ударот од борецот, а набрзо раководството на „ММА ХФЦ“ реши да го суспендира Хеибати на неопределен период.

„Тоа што се случи е против сите стандарди. Никој нема право да удира вработени и партнери“, соопштија од организацијата.

По кратка дискусија, на Иранецот му беше дозволено да се бори, запиша пораз, а потоа организацијата објави дека добил забрана за понатамошно натпреварување под нејзино покровителство.

„Имајќи ја предвид сериозноста на прекршокот, како и видео снимките и доказите што ги прегледа здружението, беше одлучено трајно да се суспендира Али Хеибати од организацијата Hardcore Fighting Championship. Да се ​​почитуваме“, соопшти руската организација во соопштението.

Хеибати ѝ се извини на девојката што ја удри, но веќе беше залудно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО