Погледнетe ги најдобрите потези од настанот УФЦ 300 во „забавено движење“ (ВИДЕО)

Неодамнешниот настан на најголемата светска ММА организација изобилуваше со атрактивни потези, а ги оправда очекувањата на љубителите на слободната борба.

Одличен УФЦ 300 настан во Лас Вегас, борбата за шампионскиот појас во полутешка категорија, во која Бразилецот Алекс Переира со нокаут во првата рунда го победи локалниот борец Џамахал Хил и ја одбрани титулата.

Во кинеската пресметка Жанг Вејли ја одбрани титулата во сламка категорија втор пат по ред (вкупно трета) откако со едногласна одлука на судиите ја победи Јан Ксијаонан.

Ерменецот Арман Царукјан го победи поранешниот шампион во лесна категорија Чарлс Оливеира со поделена одлука во елиминаторскиот натпревар за предизвикувачот во лесна категорија.

А посебно внимание привлече мечот за појасот БМФ, при што Макс Холовеј брутално го нокаутира во последната секунда Џастин Гејџи во вистинска војна со тупаници.

Атрактивните потези од настанот беа комбинирани во УФЦ 300 во видео со „бавно движење“ што организацијата за боречки вештини го објави на својот Јутјуб канал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО