ММА борец толку силно го удри противникот што тој почна да поздравува (ВИДЕО)

ММА борецот Имам Асилдеров толку силно го удри Игор Литошик што тој без причина почна да поздравува за време на нивната борба на Хардкор Фц 51.

Тие се сретнаа на главната карта на предметната гала вечер, која се одржа во Москва, Русија. Нивната борба беше во средна категорија. И двајцата беа во победнички серии. Во првата рунда Асилдеров зададе брутално десно кроше во вилицата на Литошик, кој почна да се тетерави назад и да поздравува без причина.

Работите се влошија за Литошик откако Асилдеров го следеше и тешко го нокаутира.

Асилдеров ја започна професионалната кариера дури во јуни 2022 година, но оттогаш Русинот е недопирлив. Оваа победа во првата рунда беше негова трет последователен нокау, откако претходно го победи Шамил Алиев за само 21 секунда на Хардкор ФЦ 43 во октомври 2022 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО