ММА борец се бори со брутална коскена стафилокока инфекција (Вознемирувачка ФОТО)

ММА борецот Тим ​​Шулц се соочува со критична битка против тешката стафилококa инфекција. Тоа може да се види од вознемирувачките слики кои ги сподели на Инстаграм. Шулц откри дека боледува од длабока коскена стафилококa инфекција која може да бара ампутација на ногата.

Стафилококната инфекција е предизвикана од бактеријата „стафилокока“. Оваа бактерија е одговорна за различни здравствени проблеми, вклучувајќи инфекции на кожата, апсцеси, пневмонија, системски инфекции и опасни по живот состојби како сепса.

Инфекциите може да се шират преку директен контакт со контаминирани предмети. Навремената администрација на антибиотски третман е од клучно значење за да се спречат компликации. Шулц вели дека имал две операции и повеќе нема кожа на горниот дел од ногата.

Тој бара донации и се надева дека ќе успее да си го спаси животот. Вознемирувачките видеа што ги сподели Тим Шулц на Инстаграм предизвикаа длабока загриженост кај обожавателите на ММА ширум светот.

Можеби ќе видите фотографија од инфекцијата на профилот на Шулц, но бидете предупредени, тоа е брутално.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tim Schultz (@timbotmma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО