ММА борец му одржа лекција на крадец кој претепа и ограби 70-годишен дедо (ВИДЕО)

162

На ослободен вооружен разбојник неодамна му одржаа лекција откако го однел насилството во калифорниска сала и предизвикал „многу помал човек“.

Во последниве недели и месеци, видовме цела низа карма испорачана во објектите за тренинг. Ова обично вклучува онлајн тролови кои се обидуваат да ја зајакнат својата издржливост на тастатурата во рингот.

Видовме шампионот на ИБФ во мува категорија, Сани Едвардс како казнува некои корисници на Твитер, а борците на УФЦ Кевин Холанд и Крис Кертис ги понижуваа троловите на социјалните мрежи.

Во неодамнешното видео поставено на Instagram од Train 4 Life Center, кое промовира боречки вештини, фитнес и исхрана, може да се види крупен човек без кошула по име Омари Гарланд како боксира значително помал човек.

Салата открива дека Гарланд влегол по своја волја и избрал да го „заплаши“ најмалиот борец во објектот.

За жал за Гарланд, го избра Теренс „Погрешен пресврт“ Сетерн, кој постигна нокаут во своето деби во мај под знамето А-1 Комбат на Јурија Фабер, откако забележа аматерски победи со 8-1.

Гарланд не може да го следи темпото на Сатерн и повикува на тајм аут во 1. рунда со 1:30 до крајот на часовникот. Омари имаше среќа што ММА борецот одби да ги слуша соборците кои го повикуваа да го претепа.

„Луѓето од теретаната забележуваат дека откриле повеќе контекст и информации за личноста која прикрадено влегла во објектот. Излегува дека Гарланд неодамна бил ослободен од затвор откако бил уапсен од полицискиот оддел на Ферфилд.

30-годишен црнец е во притвор откако наводно со пиштол камшикувал постар маж на 70-годишна возраст и му го украл телефонот. Нападот и грабежот, кои се случија на 7 јули, беа снимени на камерата од вратата на жртвата.

Откако даде гаранција од 45.000 долари на 8 јули Гарланд беше ослободен пред судењето.

Еве видео од грабежот на Гарланд, како и лекцијата што ја добива во теретана: