Сантос и Хил го поминаа мрењето за УФЦ Вегас 50 (ВИДЕО)

76

Поминаа мерењето за настанот УФЦ Вегас 59 кој ќе се одржи во недела наутро во Лас Вегас.

Во главниот настан Тијаго Сантос и Џамал ​​Хил ќе се борат во полутешка категорија. На вагата Сантос тежеше 93,44 килограми, а Хил се закова на 92,98 кг.

Во коглавната борба Висенте Луке и Џеф Нил ќе се борат во полусредна категорија. Луке тежеше 77,33 килограми, а Нил застана на 77,56.

Аријан Липски не успеа на вагата и ќе се раздели со 20% од својот хонорар.

Мерење:
Главна карта
Тиаго Сантос (206/ 93,44 кг.) – Хил Џамахал (205/92,98 кг.)
Висенте Луке (170,5/ 77,33 кг.) – Џеф Нил (171/77,56 кг.)
Мохамед Усман (236,5/ 107,27 кг.) – Зак Пауга (239/108,40 кг.)
Броган Вокер (125,5/ 56,92 кг.) – Џулијана Милер (125/56,69 кг.)
Аугусто Сакаи (260/ 117,93 кг.) – Сергеј Спивак (249,5/113,17 кг.)
Аријане Липски (128,5/ 58,28 кг.)* – Присила Кахоеира (125,5/56,92 кг.)

Прелимирани
Сем Алви (186) – Михал Олексејџук (185,5)
Теренс Мекини (155,5) – Ерик Гонзалес (155)
Брајан Бетл (171) – Такаши Сато (170,5)
Џејсон Вит (170) – Џош Квинлан (169)
Кори Мекена (115,5) – Миранда Гренџер (115,5)
Мајра Буено Силва (135,5) – Стефани Егер (134,5)