Младост трет во екипен пласман А класа на Меѓународниот таеквондо турнир „Кобра опен“

Вечера на Меѓународниот таеквондо турнир „Кобра опен 2023“ ТК Младост заврши на високото 3-то место А-Класа во генералниот екипен  пласман.

Младост учествуваше со 21 натпреварувач и освои 21 медал – 8 златни, 8 сребрени и 5 бронзени.

На турнирот учествуваа сите клубови од Македонија, како и екипи од Србија и Бугарија.

Наредниот викенд клубот ќе учествува на еден од најсилните меѓународни турнири во Европа, „Астерикс куп” на кој досега има пријавено 1600 натпреварувачи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО