Мерење за првата шампионска пресметка меѓу ПФЛ и Белатор (ВИДЕО)

Денес, ПФЛ и Белатор го одржаа првото официјално мерење откако двете ММА организации се споија за да ги стават финалните шампионски борби во „Запленување на тронот во Ријад“. Ги имаме сите резултати од мерењето.

Мерење:

Импа Касангаја 84,3 кг – Џони Еблен 84,1 кг
Реј Купер 82,7 кг – Џејсон Џексон 82,6 кг
Клеј Колард 70,5 кг – Еј Џеј МекКи 70,2 кг
Клариса Шилдс 74,6 кг – Келси Де Сантис 74,7 кг
Јоел Ромеро 93 кг – Тијаго Сантош 93 кг
Вадим Немков 108 кг – Бруно Капелоца 107 кг
Бјаџо Али Волш 70,5 кг – Емануел Паласио 69,2 кг
Арон Пико 70,6 кг – Хенри Коралес 70,6 кг
Едукондал Рао 66,1 кг – Абдулал Ал-Катани 66,2 кг
Малик Басахел 56,7 кг – Винисиус Переира 58,6 кг
Рајан Бадер 104,8 кг – Ренан Фереира 119,4 кг

Мечот меѓу Габриел Брага и Патрицио Фреире пропадна поради неможноста на Брага да учествува.

Винисиус Переира, пак, не успеа да влезе во категорија и се договори со Малик Басахел за аматерска пресметка во договорена категорија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО