Мерегали триумфираше за титулата на ИБЏЏФ апсолут Гранд при (ВИДЕО)

Николас Мерегали е новиот шампион на престижниот БЏЏ турнир ИБЏЏФ апсолут Гранд при, кој се одржа во Лас Вегас во изминатите 3 дена. Во финалето го победи Виктор Иго.

Двата апсолутни шампиони во последните две години понудија голема борба за љубителите на еден од најбрзо растечките спортови во светот.

Покрај титулата, Мерегали однесе и награда од 40.000 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО