Мек Грегор се пофали со часовник од 80.000 фунти (ФОТО)

258

Ѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор паѓа на скапите работи и се пофали со нова аквизиција на социјалните медиуми. „Озлогласениот“ го покажа својот нов часовник, кој вреди 80.000 фунти и такви се произведени само 25. Неговиот часовник е од познатиот бренд „Филипе Патек“. Тој модел е „Хулк“ и импресионира со својата зелена боја, а ременката е направен од крокодилска кожа, што повторно ќе го навлече гневот на ПЕТА.

Компанијата „Weir and Sons“ се со седиште на улицата Грантон во Даблин и е основана пред повеќе од 150 години. „Патек Филип“ ги прави едни од најскапите часовници во светот. Мек Грегор и Патек се партнери веќе долго време и тој често ги носеше нивните модели. Погледнете каков е неговиот нов сјаен часовник:

https://www.instagram.com/p/B_8SKDFJVfk/?utm_source=ig_embed