Мек Грегор купи јахта Ламборџини вредна 3,4 милиони долари! (ФОТО/ВИДЕО)

На поранешниот шампион на УФЦ му беше приреден топол пречек во компанијата која произведува скапи автомобили и чамци и му ја покажаа неговата идна јахта.

Ирскиот ММА борец Конор Мек Грегор ужива во луксузот. Ѕвездата на УФЦ обожува скапи автомобили и чамци, а сега си довзоли нова играчка, купи јахта Ламборџини вредна 3,4 милиони долари.

Мек Грегор на својот Инстаграм се пофали со скапата спортска јахта која изгледа спектакуларно.

На поранешниот шампион на УФЦ му приредија топол пречек во компанијата за произведстао на скапи автомобили и чамци и му ја покажаа неговата идна јахта.

Мек Грегор сè снимаше со камера на својот мобилен телефон, а тие фотографии и видеа ги споделил со обожавателите на социјалните мрежи.

https://www.instagram.com/p/CGPh1mpp3xy/?utm_source=ig_embed

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО