Мек Грегор ја прекрсти „борбата на векот“ со Мејведер и го запали инренетот (ФОТО)

Многумина боксерската средба меѓу Конор Мек Грегор и Флојд Мејведер ја нарекоа „борба на векот“, која се одржа во Лас Вегас, а победи непоразениот светски шампион Мејведер. Но, Конор не би бил тоа што е, ако нема свое видување на официјалниот Твитер профил си ја исмеа неговата борба со Мек Грегор, наместо „борба на векот“, ја нарече „циркус“.

„Затворениот орангутан кој ги почитуваше правилата на циркусот и гнасно се збогати од тоа“, напиша Мек Грегор на својот официјален профил, твит кој експресно стана вирален и кој доби милиони лајкови од неговите следбеници.

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО