Мек Грегор ги исплука сегашните ѕвезди во УФЦ (ВИДЕО)

Конор Мек Грегор наскоро се враќа во кафезот по долгата пауза, а негов прв ривал ќе биде Мајкл Чендлер на 29 јуни.

Мек Грегор е познато по неговите скандалозни коментари, а такви имаше и за неколку одлични борци во УФЦ.

Контроверзниот борец зборуваше за Хабиб, Камару Усман, Илија Топурија, Алекс Волкановски, Леон Едвардс, Белал Мухамед и други.

https://twitter.com/HappyPunch/status/1792671262160134643

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО